понедельник, 17 ноября 2014 г.

СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ РОБОТОДАВЦЯМ.

Із запровадженням з липня 2013 року механізму виплати роботодавцям компенсації витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у багатьох роботодавців з’явилися можливості скористатися державною підтримкою з мінімальними зусиллями. Отримати компенсацію зможе кожен, чия діяльність відповідає нескладним вимогам і хто працевлаштує безробітних за направленням служби зайнятості на нові робочі місця.
Право на компенсацію має роботодавець, який працевлаштовує на нове робоче місце строком не менше ніж на два роки за направленням служби зайнятості зареєстрованих безробітних, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці. А також роботодавець, який є суб’єктом малого підприємництва та який працевлаштовує зареєстрованих безробітних на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності строком не менше ніж на два роки за направленням служби зайнятості.
Постановою Кабінету Міністрів України від 15.04.2013р. № 347 затверджено Перелік пріоритетних видів економічної діяльності для створення нових робочих місць суб’єктами малого підприємництва, а Постановою Кабінету Міністрів України від 10.09.2014 р. № 437 розширено даний перелік (додано 19 можливих видів діяльності), уточнено умови створення роботодавцем нового робочого місця
Компенсація виплачується протягом одного року з дня працевлаштування зареєстрованого безробітного.
Селидівський міський центр зайнятості веде активну роз’яснювальну роботу у напрямі співпраці з роботодавцями міста стосовно їх стимулювання до створення нових робочих місць та підвищення конкурентоспроможності працівників на ринку праці шляхом компенсації єдиного соціального внеску. Є перші позитивні результати такої співпраці.
Так, протягом  2013 року та  січня-жовтня 2014 року компенсацію вже отримали 16 роботодавців, які працевлаштували 20 громадян, з них  10 –  мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню.
Загалом ця нова послуга корисна не лише роботодавцям, а й шукачам роботи. Адже стимулює керівників підприємств та приватних підприємців не просто створювати нові робочі місця, а й офіційно оформлювати працівників у штат, виплачуювати їм легальну заробітну плату та забезпечувати соціальні гарантії.
Саме тому, центр зайнятості закликає роботодавців, які планують збільшувати масштаби свого бізнесу, врахувати вигідність даної пропозиції і залучатися до співпраці.
За детальною інформацією про умови та механізм надання компенсації роботодавцю єдиного внеску просимо звертатися у відділ взаємодії з роботодавцями Селидівського міського центру зайнятості за адресою: вул.К.Маркса, 41а (3-й поверх), каб.2, тел. 7-22-89.

***
З 22 серпня 2014 року набули чинності зміни до Порядку надання допомоги по частковому безробіттю. Допомога по частковому безробіттю надається державною службою зайнятості підприємствам для виплати працівникам у разі втрати ними частини заробітної плати внаслідок вимушеного тимчасового скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) виробництва продукції без припинення трудових відносин з причин економічного, технологічного та структурного характеру. Виплати здійснюються за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Термін виплати не може перевищувати 180 днів.
З метою спрощення та вдосконалення механізму надання підприємствам коштів для виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю внесені зміни, які затверджені наказом Міністерства соціальної політики України від 15.07.2014р. №468 «Про затвердження Змін до Порядку надання допомоги по частковому безробіттю».
Новації полягають у:
 - розширенні кола отримувачів виплати допомоги по частковому безробіттю. Зокрема, надано можливість для виплати такої допомоги підприємствам у разі, якщо вичерпано всі можливі заходи запобігання частковому безробіттю, що підтверджується узгодженим рішенням роботодавця та виборним органом профспілкової організації, з якою укладено колективний договір, за результатами консультацій між ними;
 - наданні можливості підтвердження висновком організації роботодавців обласного рівня або галузевої організації роботодавців про те, що зупинення (скорочення) виробництва на підприємстві або в цеху, дільниці із замкнутим циклом виробництва (структурному підрозділі підприємства, у якому здійснюються всі етапи технологічного процесу з виробництва певного виду продукції у межах такого підрозділу) має невідворотний та тимчасовий характер, не залежить від організаційно-виробничих причин, зазначених у Порядку, не має сезонного характеру;
 - наданні можливості повторного розгляду питання щодо виплати допомоги по частковому безробіттю у разі, якщо у першому випадку питання потребує доопрацювання.
Для отримання виплати допомоги по частковому безробіттю роботодавці повинні звернутися до місцевого центру зайнятості і повідомити про можливе зупинення (скорочення) виробництва не пізніше дати початку зупинення (скорочення) виробництва. Розгляд питання про надання допомоги по частковому безробіттю здійснюється спеціально створеною комісією.
Проте, слід відмітити, що у разі якщо простій носить сезонний характер або виникає виключно з організаційно-виробничих причин, або у разі можливості працевлаштування працівників на інших дільницях, у цехах, на підприємствах, допомога по частковому безробіттю не надається.
Допомога по частковому безробіттю працівнику встановлюється за кожну годину простою із розрахунку двох третин тарифної ставки (окладу) встановленого працівникові розряду і її розмір не може перевищувати прожиткового мінімуму, встановленого законом.

***
Протягом професійного життя багато громадян працюють на підприємствах, набувають при цьому знань та  оволоділи   певні навички, але не мають цьому документального підтвердження. За допомогою неформального навчання  вони мають змогу підтвердити свою компетенцію та отримати документ державного зразка – свідоцтво про присвоєння робітничої кваліфікації за результатами неформального професійного навчання.
Постановою Кабінету Міністрів України від 15.05.2013р. №340  затверджено «Порядок підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями».
Цим Порядком  дано визначення  поняття   неформального професійного навчання – як набуття особою професійних знань, умінь і навичок, не регламентоване місцем набуття, строком та формою навчання, а також визначено сам механізм підтвердження результатів такого неформального професійного навчання осіб за робітничими професіями.
Фінансування підтвердження кваліфікації здійснюється за рахунок коштів особи або роботодавця (у разі направлення ним особи). Організацію роботи з підтвердження кваліфікації покладено на державну службу зайнятості.

Комментариев нет:

Отправить комментарий